Az út megtalálása (?)

2013 május 29. | Szerző:

Sziasztok!

Rájöttem, hogy a blogolás több, mint sajátos gondolataink közlése a nagyvilággal. Ennél sokkal több lehetőség rejlik benne! 🙂

Állatszerető emberként feltett szándékom, hogy segítsek a bajba jutott állatokon, elsősorban kutyákon. Az az ötletem támadt, hogy miért ne ötvözzem a blogolást a kutyák megsegítésével? De tényleg: miért is ne?

Tehát, a mai naptól fogva, időről-időre feltűnnek a blogban gazdátlan kutyák.  Azt várom ezektől a bejegyzésektől, hogy ezeknek az árva kutyáknak jelentősen megnőjön az esélyük a gazdisodásra. Emmellett célom, hogy felnyissam az emberek szemét: az állatvédő nem egy lenézendő emberfaj. Sajnos, gyakran találkozom én és az állatvédő ismerőseim azzal a rengeteg sztereotípiával, ami a tudatlanságban gyökerezik, és olyan emberek terjesztik akik kimondottan okosnak hiszik magukat. Ezek az emberek úgy gondolják, hogy mi nem vagyunk normálisak. Kérdem én: miért is? Miért nem normális az az ember, aki észrevesz egy szenvedő állatot? Miért nem tartja a többség azt normálisnak, hogy odamenjen egy szenvedő, éhező, gazdátlan ebhez, és segítséget nyújtson neki? Azt gondolom, ez nézőpont kérdése. Én nem fordítom el a fejem, mint a többség, mikor látok egy segítségre szorulót. Én oda merek menni hozzá, míg mások inkább megjátsszák hogy észre sem vették a sérült kutyát. Fura a világ. Vajon a többség akkor is elfordítja a fejét, ha egy embert lát sebesülten? Valószínű.  Kíváncsi lennék, akkor is ezt tartaná-e normálisnak, ha az ő családtagja lenne a sebesült. Nyilván nem. Akkor fel lenne háborodva az emberek közönyösségén. Nos, én az állatokkal szembeni közönyön is fel vagyok háborodva. Egy kutya nem egy tárgy. Érző lény, érzései vannak, ahogy nekünk embereknek is vannak érzéseink. A különbség csupán annyi, hogy az állat ki van szolgáltatva nekünk, viszont a gondoskodást élete végéig tartó hűséggel, és szeretettel hálálja meg. Egy állat nem hazudik a szemedbe, nem ver át, nem fogsz benne csalódni. Az állat mindig ugyanolyan: van egy alaptermészete amit ismersz, és azontúl olyanná válik amilyenné neveled. Minden kutya nevelhető, kortól és fajtától függetlenül! Sőt: az is puszta tény, ha egy kutya problémás, arról kizárólag a gazdája tehet. EGYIK KUTYA SEM született agresszívnek, félősnek, nehezen kezelhetőnek! Ha egy kutya ilyenné válik, annak oka van, és ez a mi, vagyis az emberek lelkén szárad. Viszont, jó kezekben ezek a kutyák is rehabilitálhatóak, vagyis képzés után elhagyják tanult rossz szokásaikat, és a kutyatársadalom kiegyensúlyozott tagjaivá válnak.  🙂

Ennyit bevezetésként. Most pedig, egyenként szeretném bemutatni a Rex Komáromi Állatvédő Egyesület árva kutyusait!

Kellemes nézelődést kívánok mindenkinek! Amennyiben valakinek hozzászólása van az előzőekhez, szívesen várom, szeretném ha ez a blog némiképp interaktív lenne 🙂  És természetesen várom a kérdéseket a kutyusokkal kapcsolatban is!

 

Kutty

2013 április 18. | Szerző:

Sziasztok!

Mostanság napjaim központi témája a kutya. Szeretem az állatokat, kutyákat és a cicákat egyaránt, úgymond kezdő állatvédőnek tartom magam, aztán hogy ez hova fajul majd, a jövő zenéje… 🙂

Körmi, a kutyám 9 hónapos staffi-labi mix, akaratos, öntörvényű dögvész, ennek ellenére imádom és oda nem adnám senkinek semmi pénzért! 😀  Mostanság én vagyok itthon az ügyeletes szemét, hiszen életét szabályozni próbálom, nem tehet meg mindent amit Őméltósága akar, hiszen meg kell tanulnia szabályok közt élni, hogy az elkövetkezendő 10-15 évünk viszonylag problémamentes és boldog legyen.  Jójó, boldogság leginkább csak a mesében van… akkor inkább úgy mondom, hogy kiegyensúlyozott, jókedvű közös életünk legyen, ne legyen számára teher a család, a szomszédok, más állatok, és nekünk se legyen teher az ő közelsége. Hanem hogy családtagként tudjon élni velünk.  Megmondom őszintén, a helyzet picit sem könnyű. Nekem ő az első kutyám, tehát nevelés terén kezdőnek számítok, ezelőtt csak párom vizsláját neveltem, na az sem volt piskóta mivel kapásból vizsla, és 5-6 éves volt.  De azért vele haladtam, annak ellenére is, hogy az ő energiaszintje jóval az enyém felett volt, amit Cesar Millen kimondottan ellenez, viszont így alakult.  De az idő minket igazolt, a hebrencs vizsla lenyugodott, már-már jólneveltnek lett mondható, nagyon kötődött hozzám, sokat változott. A végén már az az érzésünk volt, rám jobban hallgat, mint a gazdájára. Én erre csak azt a magyarázatot tudom adni, hogy talán az én kisugárzásom nyugodttá tette, és ilyenkor jobban tudott koncentrálni a parancsra 🙂

Viszont Körmi egészen más tészta. Rá úgy érzem, kevésbé vagyok hatással, és néha felmerül bennem: lehet, hogy rosszul választottam? Holott, mikor az ismerősünknél kiválasztottam, biztos voltam benne: jó döntést hoztam. Igyekeztem jó gazdája lenni, és erre igyekszem a mai napig is, minden egyes nap. Próbálok következetes lenni, nevelni őt, tanítani, de közben játszani is. Nem mondom, hogy ez könnyű, mert bár értelmes és gyorsan tanul, sokszor nem akarja végrehajtani a parancsot.  Ilyenkor is kitartó maradok, próbálok nem veszíteni a türelmemből, ami nehéz, de tudom hogy mindig nyugodtnak és határozottnak kell lennem vele szemben.  Most azt a módszert vezettem be, hogy egyszerre alkalmazom a pozitív és negatív megerősítést. Tehát mikor rosszul viselkedik azonnal megszidom, otthagyom vagy hátat fordítok neki. Mikor engedelmeskedik, vagy alapvetően az hogy nyugodt tud maradni, jutalmazom falattal, simivel, játékkal, puszival.  Így hátha nagyobb a kontraszt a rossz és a jó viselkedés között, hátha jobban fog tudni különbséget tenni.

Érdekes, mert azt hittem, ha kutyám lesz ennyivel be is érem, hogy naponta foglalkozom a saját kutyámmal, és annyi. De nem, úgy tűnik, nekem más lapot osztottak. Egyfajta igény van bennem arra, hogy segítséget nyújtsak.  Én jelenleg az online segítségnyújtásra rendezkedtem be, tehát a közösségi portálon próbálom segíteni a menhelyi, gyepmesteri telepeken, állatvédő egyesületeknél lévő gazdátlan kutyák családba kerülését.  Eközben rengeteg kedves, állatszerető emberrel kerülök kapcsolatba, akiktől rengeteget tanulok, egyrészt a kutyákról, másrészt az emberekről, és emberségre is tanítanak. Ezúton is köszönöm ezt Nekik! És reménykedek benne, még sok-sok ilyen emberrel fogok megismerkedni, mert csodálatos amit csinálnak, és miközben nekik segítek, úgy érzem, helyes amit teszek, hazaértem.  De közben van egy másik világ is, amiben élek, ahol több időt kell töltenem. Ott a hozzám közel állók egyáltalán nem támogatják segítő szándékomat, cikiznek vele, olykor még úgy is érzem, hogy hátráltatnak.  Ennek ellenére, mindennapjaimat átszövi a kutyázás, a megosztások, hozzászólások, segítségkérések. Helyesnek érzem amit teszek, és azt érzem helytelennek, ahogy a többiek ehhez viszonyulnak. Néha jól esne, ha nem egyedül kéne szembe mennem az árral, hanem valaki azt mondaná: Bell, az a helyes amit Te teszel, és én ebben támogatlak, és vállvetve harcolok az oldaladon a kutyákért, az életükért. De ilyen ember nincs. Senki. És ez engem felháborít!

Mondjátok, normális ez? Én azt hiszem, hogy nem. Számomra nem elfogadható a közöny, érdektelenség, az állatok kínzása, átverése.  És legfőképp, mélyen elítélem a képmutatást…

Épp ezért lett a blogom címe az Útkeresés. Nem vagyok benne biztos, hogy most ott vagyok, ahol lennem kell. De azt sem tudom, hol kéne lennem ahhoz, hogy teljes legyen az életem, és kiegyensúlyozottnak mondjam magam.

Ha bárkinek bármi hozzászólása, ötlete, megjegyzése van, szeretettel várom! 🙂

Puszilok mindenkit:  Bell

Címkék: , ,

Legutóbbi hozzászólások

    Kategória

    Blogkövetés

    Iratkozz fel a heti hírlevélre és többé nem maradsz le a friss tartalomról.

    Az adatkezelés további részleteiről itt olvashatsz: Felhasználási feltételek és Egyedi adatkezelési tájékoztató

    Üzenj a blogger(ek)nek!

    Üzenj a kazánháznak!

    Blog RSS

    Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!